Kakav je sa213 t11 sastav materijala
Feb 05, 2026
ASME SA213 T11 cijev od legiranog čelika naširoko je korišten materijal za čelične cijevi u okruženjima visoke-temperature i visokog{1}}tlaka, a pripada vrsti cijevi od nisko-legiranog čelika prema standardu ASTM A213. Ova vrsta čelične cijevi zauzima važno mjesto u industrijama kao što su energija, petrokemija i proizvodnja kotlova zbog svoje izvrsne otpornosti na visoke -temperature i otpornosti na koroziju.
GNEE Group specijalizirana je za isporuku kotlovskih cijevi, ima ASTM certifikat i nudi usluge prilagođenih čeličnih cijevi.Raspitajte se sada – prvih 20 kupaca dobiva besplatni obrazac ugovora na engleskom!
Kemijski sastav cijevi od legiranog čelika ASME SA213 T11 uglavnom se sastoji od kroma (Cr) i molibdena (Mo). Njegov tipični sastav je: ugljik (C) manji ili jednak 0,15%, mangan (Mn) 0,30-0,60%, fosfor (P) manji ili jednak 0,025%, sumpor (S) manji ili jednak 0,025%, silicij (Si) 0,50-1,00%, krom (Cr) 1,00-1,50%, a molibden (Mo) 0,44-0,65%. Ovaj dizajn sastava omogućuje održavanje visoke čvrstoće i otpornosti na oksidaciju na visokim temperaturama, što ga čini posebno pogodnim za dugotrajnu upotrebu u radnim okruženjima ispod 540 stupnjeva.
ASTM A213 /SA213 T11 Kemijski sastav
| Razred | C Manje ili jednako | Mn | P Manje ili jednako | S Manje ili jednako | Si Manje od ili jednako | Mo |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SA213 T11 Sastav | 0.05~0.15 | 0.30~0.60 | 0.025 | 0.025 | 0.50~1.0 | 0.44~0.65 |
SA213 T11 Mehanička svojstva
| Razred | SA 213 T11 Vlačna čvrstoća, MPa | Granica razvlačenja, MPa |
|---|---|---|
| T11 | 415 min | 205 min |
| SA 213 Gr T11 Gustoća | Istezanje, % | Tvrdoća, HB |
| 7,85 g/cc | 30 min | 179 maks |
Vanjski promjer i tolerancija bešavne cijevi od legiranog čelika T11
| Vanjski promjer | OD tolerancija | WT tolerancija | Tolerancija ovalnosti | Tolerancija duljine reza |
|---|---|---|---|---|
| OD Manji ili jednak 12,7 mm | ± 0,13 mm | ± 15 % | - | + 3, 18 mm, - 0 mm |
| 12,7 mm < OD Manje od ili jednako 38,1 mm | ± 0,13 mm | ± 10 % | max, 1, 65 mm | + 3, 18 mm, - 0 mm |
| 38,1 mm < OD Manje od ili jednako 88,9 mm | ± 0,25 mm | ± 10 % | max, 2, 41 mm | + 4, 76 mm, - 0 mm |
ASTM A213/ ASME SA213 T11 Debljina stijenke cijevi od legiranog čelika i tolerancija
| Vruće valjana cijev od legiranog čelika ASTM A213/ ASME SA213 T11 | Vanjski promjer, mm | Tolerancija, % |
|---|---|---|
|
OD Manji ili jednak 101,6, WT Manji ili jednak 2,4 |
+40/-0 | |
| OD Manje ili jednako 101,6, 2,4<WT Manje ili jednako 3,8 | +35/-0 | |
| OD Manje ili jednako 101,6, 3,8<WT Manje ili jednako 4,6 | +33/-0 | |
| OD≤101.6, WT>4.6 | +28/-0 | |
| OD>101,6, 2,4<WT Manje od ili jednako 3,8 | +35/-0 | |
| OD>101,6, 3,8<WT Manje od ili jednako 4,6 | +33/-0 | |
| OD>101.6, WT>4.6 | +28/-0 | |
| Hladno vučena cijev od legiranog čelika ASTM A213/ ASME SA213 T11 | Vanjski promjer, mm | Tolerancija, % |
| OD Manji ili jednak 38,1 | +20/-0 | |
| OD>38.1 | +22/-0 |
A213 T11 kotlovska cijev Ključne tehnologije u proizvodnom procesu
A213 T11 bešavna čelična cijev proizvodi se kombiniranim postupkom toplog valjanja i hladnog izvlačenja. Osnovni procesi uključuju:
1. Priprema cijevi: Čisti čelik se proizvodi pomoću procesa taljenja u električnim pećima i LF procesa rafiniranja, kontrolirajući sadržaj P i S na<0.025%.
2. Formiranje bušenja: probijanje kosim kotrljanjem izvodi se na približno 1200 stupnjeva, formirajući cijev kroz Mannesmannov mehanizam deformacije.
3. Hladna obrada: Više{1}}hladno izvlačenje u više prolaza u kombinaciji s srednjim žarenjem osigurava da gotova cijev ima dimenzijsku točnost od ±0,1 mm.
4. Proces toplinske obrade: Tretmani normalizacije i temperiranja osiguravaju jednoliku mikrostrukturu ferit-perlita, s tvrdoćom kontroliranom između HB170-220.
A213 T11 Kotlovska cijev Primjene:
1. Sustavi kotlova za elektrane: koriste se kao cjevovod pregrijača i dogrijača, podnose ekstremne uvjete od 580 stupnjeva /15MPa. Podaci iz projekta superkritične jedinice pokazuju da čelične cijevi T11 pokazuju samo 0,2% deformacije puzanja nakon 100.000 sati rada.
2. Jedinice za rafiniranje nafte: koriste se kao cjevovodi u reaktorima za hidrogenaciju, s otpornošću na vodikovu eroziju boljom od nehrđajućeg čelika 304.
3. Pomoćni sustavi za nuklearnu energiju: Koriste se kao cijevi za izmjenu topline sekundarne petlje u jedinicama AP1000, s kumulativnim radnim volumenom većim od 2000 tona.
Strogi sustav kontrole kvalitete GNEE kotlovskih cijevi
Standardi ispitivanja visoko{0}}tlačnih kotlovskih cijevi su izuzetno strogi, uključujući, ali ne ograničavajući se na:
1. 100% ispitivanje vrtložnim strujama za površinske nedostatke
2. Tolerancija ultrazvučnog mjerenja debljine kontrolirana unutar ±5%
3. Tlak hidrostatskog ispitivanja koji doseže 1,5 puta veći radni tlak
4. Ispitivanje vlačne-visoke temperature za svaku seriju
Tvornica cijevi od legiranog čelika GNEE A213 T11

Izravna isporuka iz inozemnih skladišta – upit otključava brzu-tragu carinjenja!







